• |
  • |
  • 052-4642962

מאמרים

בדף זה תמצאו מאמרים שנכתבו על ידינו על מנת לסייע לכם להבנת הנושא, לאור נסיונינו הרב והמגוון.

בחזרה למעצרים – רשות המסים בתקופה של "פוסט גילוי מרצון"

"תושב בני ברק נעצר בתחילת החודש בחשד לאי דיווח על חשבונות בנק בחו"ל בהיקף של כ-6.3 מיליון ₪ במטרה להתחמק מתשלום מס. המעצר בוצע בעקבות מבצע ארצי של רשות המסים לחשיפת מחזיקי חשבונות בנק ונכסים בחו"ל, וזאת לאחר שרשות המסים קיבלה רשימות מפורטות מבנקים בחו"ל על שמות של ישראלים המחזיקים שם חשבונות בנקים".

קרא עוד

נוהל גילוי מרצון – אקורד הסיום

מאת יעקב קרטה

נוהל גילוי מרצון שהחל בנובמבר 2011 והמשיך בגרסאותיו השונות עד וכולל היום עומד בפני אקורד הסיום שלו.

נכון, עדיין קיימת האפשרות להיכנס במסלול המזוהה עד סוף שנה הבאה אבל האם זה עדיין יהיה אפקטיבי? נוהל גילוי מרצון המסלול האנונימי מסתיים ממש בסוך השנה הנוכחית.

קרא עוד

מיסוי ביטקוין

מאת יעקב קרטה

כבר באוגוסט 2017 יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, הקים ועדה לבחינת אסדרה של הנפקות מטבעות דיגיטליים מבוזרים לציבור כאשר לפי התוכנית הוועדה תבחן את תחולת דיני ניירות ערך על הצעות והנפקות של מטבעות לציבור בישראל המבוססות על רישום מבוזר והמסחר בהם.

קרא עוד

הפתרון המושלם להון השחור

מאת יעקב קרטה

אם במקרה אני יודע שייתכן ויש ברשותי הון לא מדווח או הכנסה שלא שולמו כל המסים בגינה, מה עלי לעשות? האם ישנו פתרון מוסדר שניתן להיעזר בו?

התשובה חיובית וקוראים לזה – "נוהל גילוי מרצון"

קרא עוד

בין העברות כספים לארץ וגילוי מרצון

מאת יעקב קרטה

לאחרונה הרבה לקוחות פונים אלי עם בעיות של הכנסת כספים לחשבונות הבנק האישיים שלהם.

נוהל גילוי מרצון שהחל בנובמבר 2011 והמשיך בגרסאותיו השונות עד וכולל היום עומד בפני אקורד הסיום שלו.

קרא עוד

המס 'האמיתי' ששחקני הביטקוין צריכים לחשוש ממנו

מאת יעקב קרטה

אז מה אנחנו יודעים על הביטקוין? – הוא מטבע וירטואלי, כבר עשור בשוק הפיננסי, עולה ויורד ללא שליטה אפקטיבית כלשהי, משמש חלופה ראויה למערכת הבנקאית המסורתית, מרבית המדינות בעולם חוששות ממנו, מתפשט וגדל בצורה הנדסית ומטאורית וכנראה שיחליף את כל עולם הסחר בעתיד.

קרא עוד

המס החדש שיפחיד את משכירי הדירות

מאת יעקב קרטה

לפי עמדת רשות המסים, כל מי שמחזיק ב-10 דירות ומעלה יחויב במס שולי גבוה כהכנסות מעסק. המשמעות היא שבמקום מס מחזור של-10% שזה מה ששילמו עד כה משכירי הדירות, אותם בעלי דירות יאלצו לשלם מס בשיעור של עד-50%!!! מדובר בתוספת מס אסטרונומית ואולי אפילו מעוותת כלכלית ואסביר;

קרא עוד