• |
 • |
 • 052-4642962

יעקב קרטה

יעקב קרטה הוא רו"ח ומשפטן בהשכלתו ובעל תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת בר-אילן.

יעקב החל את דרכו המקצועית במשרד רואי-חשבון גדול והתמחה בתחום המסים. מיד לאחר מכן התקבל לקורס מפקחים יוקרתי שרשות המסים מציעה לרואי חשבון, כלכלנים ועורכי-דין.  הקורס הקנה כלים תיאורטיים ומקצועיים בתחומי המס הרבים. מיד לאחר סיום הקורס שובץ יעקב כמפקח בפקיד שומה חולון.

במהלך תפקידו כמפקח מס טיפל יעקב בתיקי מס רבים ומורכבים בהם – קבלנים, חברות תעשייתיות בחוק עידוד השקעות הון, מיסוי בינלאומי ועוד.

יעקב לא הסתפק רק בעבודת המפקחות ויחד עם פקיד השומה יזם מערך של הרצאות מקצועיות שבועיות לעובדי המשרד בתחומי המס השונים. כך החל יעקב את דרכו המקצועית באקדמיה. יעקב החל ללמד חשבי שכר והנהלת חשבונות במכללה למנהל, לאחר מכן עבר ללמד סטודנטים לראיית חשבון במכללה הטכנולוגית מכון לב בירושלים, משם המשיך לאוניברסיטה העברית, המרכז האקדמי רופין והקריה האקדמית אונו, שם הוא משמש מרצה מקצועי בכיר במגוון קורסי המסים עד היום.

לאחר כ-3.5 שנים בפקיד שומה חולון ועם הרבה המלצות מהממונים עליו, קיבל יעקב הצעה לשמש יועץ מקצועי למנכ"ל רשות המסים דאז, מר יהודה נסרדישי. יעקב החל את דרכו בלשכת המנכ"ל כיועץ מהמניין ועם הזמן התקדם עד לדרגה של יועץ בכיר ואחראי על ניהול העניינים המקצועיים בלשכה.

יעקב שימש כיועץ מקצועי גם לצד המנכ"לים החדשים – דורון ארבלי ומשה אשר והיה שותף מרכזי בקידום העבודה המקצועית בלשכת המנכ"ל ובקשר האישי והישיר עם כלל המנהלים והמשרדים בשטח.

עבודתו של יעקב כיועץ מקצועי לצד מנכ"ל רשות המסים כללה, בין היתר, עבודה מול סמנכ"לים ברשות המסים, ניהול פרויקטים ותכניות עבודה חטיבתיות, כתיבת חוזרים מקצועיים, הוראות ביצוע והנחיות עבודה לעובדי רשות המסים. יעקב היה אחראי גם על ניהול קשרי הלשכה מול הדרג הפוליטי, כגון – קשר רציף עם לשכת שר האוצר, דיונים מקצועיים עם אגף התקציבים, החשבת הכללית, מנכ"ל משרד האוצר ומשרדי סמך נוספים.

במסגרת תפקידו, יעקב ייצג את רשות המסים בוועדות בכנסת שדנו בענייני מיסוי ובעיקר השתתף בדיונים רבים בוועדת הכספים וניהל קשרי עבודה מול היועצת המשפטית ויו"ר הוועדה.

יעקב ניהל את העבודה השוטפת בלשכת המנכ"ל שכללה קשר רציף וישיר עם מנהלי היחידות בשטח, מתן מענה לפניות מטעם מוסדות וגופים ציבוריים, לרבות חברי כנסת, יו"ר מוסדות ממשלתיים ועוד.

יעקב גם היה שותף להגברת הקשר והעבודה מול הלשכות המקצועית – לשכת עורכי-הדין, לשכת רואי-החשבון, לשכת יועצי המס, לה"ב ועוד. יעקב ניהל ישיבות עבודה משותפות ודאג לייצר קשר רציף בין הלשכות ורשות המסים.

לצד הפרויקטים הרבים להם היה יעקב שותף במסגרת עבודתו כיועץ מקצועי למנכ"ל, הפרויקט המרכזי אותו ניהל וביצע באופן ישיר היה – "נוהל גילוי מרצון". יעקב בנה וערך את נוהל גילוי מרצון וטיפל באלפי בקשות ופניות של מייצגים אשר הגישו במסגרת הנוהל. עם תחילתו של נוהל גילוי מרצון היה צורך בליווי וטיפול צמוד של הבקשות שהוגשו ויעקב היה שותף בבניית פרקטיקת העבודה ויצירת נוהלי עבודה, שקיימת עד היום, לטיפול בתיקי גילוי. יעקב היה חבר בוועדת סמנכ"לים מיוחדת שהוקמה במיוחד לטיפול בסוגיות מורכבות שתיקי גילוי מרצון יצרו במהלך השנים.

עם פרישתו מרשות המסים פתח יעקב משרד בוטיק המתמחה במיסוי ומעסיק עורכי-דין ורואי חשבון מומחים.

המשרד נותן מענה הוליסטי לצרכים האישיים של הלקוח בתחומי המס השונים באופן שהלקוח מקבל תכנית יצירתית המותאמת לצרכיו האישיים תוך מתן תשומת לב אישית ומקצועית לאורך כל הדרך. יעקב וצוות המשרד מתמחים ביצירת פתרונות אלטרנטיביים וסיוע מקצועי בכלל היבטי המיסוי הרחבים לרבות טיפול בתיקי גילוי מרצון, הסרת חסמים בהעברות כספים מחו"ל למערכת הבנקאית בארץ, הנפקת הטבות במס לעולים חדשים ותושבים חוזרים, ליווי ישראלים ברילוקיישן, מיסוי פנסיוני יצירתי והסדרת חובות המס והדיווח.

תחומי ההתמחות שלנו מוצגים להלן;

 • טיפול בתיקי גילוי מרצון.
 • תכניות פרישה מתוחכמות לבעלי שליטה בחברות.
 • ליווי עולים חדשים ותושבים חוזרים – הקניית הטבות המס, קיבוע הטבות מס ותכנון יצירתי.
 • מתן ייעוץ בנושאי RELOCATION – הסדרת העזיבה וטיפול במס לאחר החזרה לארץ.
 • ליווי עסקאות במקרקעין – חוזים, תכנון מיסויי חכם והגשת דיווחים לרשות.
 • מיסוי מטבעות וירטואליים והסדרת העברות הכספים לארץ.
 • טיפול מול בנקים בנוגע להעברות כספים מחו"ל לארץ.
 • מתן הנחות במס לחברות טכנולוגיות.
 • סגירת תיקים פתוחים במס הכנסה ובמיסוי מקרקעין.